Hüsker Dü - New Day Rising
Komad, ki je nastal na točki napetosti med hard core etiko in pop melodičnostjo.
Nenapisano pravilo je, da prvi komad na albumu služi kot napoved ali povzetek idej, ki so oblikovale preostanek albuma. In redko kje to drži tako zelo kot pri komadu New Day Rising Hüsker Dü, s katerim se začne album New Day Rising.
Album je nastal v izjemno plodnem obdobju benda in izšel komaj šest mesecev po dvojnem albumu Zen Arcade. Na njem se nadaljuje raziskovanje napetosti med hard core in punk nažiganjem ter pop melodiko, le da se tehtnica to pot prevesi na stran bolj izdelanih aranžmajev in všečnih melodij. Najboljše pri tem je, da so Hüsker Dü na tem albumu povsem brez zadržkov samozavestni glede smeri, v katero so se namenili.
Komad New Day Rising to napetost pooseblja in razkriva bend, ki ne sprejema kompromisov na nobeni strani enačbe. Odpre se z neizprosnim drvenjem bobnov v klasičnem hard core slogu, ki se mu le nekaj trenutkov kasneje priklopi žagajoča kitara. Bob Mould in Grant Hart se čez celoten komad izmenjujeta z rjovečo mantro, ki jo sestavlja zgolj naslov komada. Rezultat je brutalen, a speven mninimalizem, s katerim Hüsker Dü jasno razkrijejo, da se je začel nov dan.
New Day Rising melodike ne skriva, temveč jo celo poudarja in jo ves čas dviguje na površje zvočnega napada, s čimer da poslušalcu jasno vedeti, da je priča rojstvu nečesa novega. Hüsker Dü so v svoji karieri s svojim pristopom postavili predlogo za neodvisno glasbo v naslednjih desetletjih, ki je čedalje bolj drzno raziskovala pop in druge žanre, ki so se alternativni sceni v osemdesetih zdeli odločno preveč komercialni.
Album New Day Rising morda ni tako ustvarjalno drzen kot njegov predhodnik, a to nadomesti z bistveno bolj melodičnimi komadi. Na albumu poleg naslovnega komada izstopajo še The Girl Who Lives on Heaven Hill, I Apologize, 59 Times the Pain in Books About UFOs.